Δημοτικό Θέατρο Λευκωσίας

09 Νοεμβρίου 2022       19:00 -

To Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου έχει την τιµή να σας προσκαλέσει στην Τελετή Αποφοίτησης του Ανώτερου Ξενοδοχειακού Ινστιτούτου Κύπρου (ΑΞΙΚ) της Ακαδημίας Επαγγελμάτων Τουρισμού και Φιλοξενίας Κύπρου.

Η Τελετή θα πραγµατοποιηθεί την Τετάρτη 9 Νοεμβρίου 2022 και ώρα 7:00 μμ στο ∆ημοτικό Θέατρο Λευκωσίας, Μουσείου 4, 1097 Λευκωσία.

• Έναρξη Τελετής
  • Είσοδος πομπής ακαδημαϊκών*
  • Ομιλία από Πρύτανη Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, Καθηγητή Παναγιώτη Ζαφείρη
  • Χαιρετισμός από Πρωτεύσαντα/ Πρωτεύσασα Φοιτητή/ Φοιτήτρια Ακαδημίας Επαγγελμάτων Τουρισμού και Φιλοξενίας Κύπρου
  • Χαιρετισμός από Επίτροπο του Πολίτη, κ. Παναγιώτη Σεντώνα
  • Απονομή βραβείων Προέδρου της Κυπριακής ∆ημοκρατίας
  • Απονομή τίτλων σπουδών
  • Αποχώρηση πομπής ακαδημαϊκών
  • Λήξη Τελετής

Θα ακολουθήσει δεξίωση.

* Τη μουσική του ύμνου που συνοδεύει την πομπή των ακαδημαϊκών, συνέθεσε ο Μάριος Τόκας.

• Έναρξη Τελετής
  • Είσοδος πομπής ακαδημαϊκών*