ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΚΥΠΡΟΥ (Π.Ε.Κ.)

12 Απριλίου 2022       12:00 - 13:00

Παναγροτική Ένωση Κύπρου
Η Παναγροτική Ένωση Κύπρου είναι η παλαιότερη αγροτική οργάνωση της Κύπρου με παγκύπρια δράση. Φέτος, η ΠΕΚ κλείνει 80 χρόνια ιστορίας και συνεχούς δράσης, κυρίως στη διεκδίκηση των δικαιωμάτων των  αγροτών. Η Π.Ε.Κ. σήμερα συνεχίζει να αποτελεί ένα από τα κύρια και βασικά στηρίγματα του αγροτικού κόσμου και της κυπριακής υπαίθρου. Συμμετέχει σε διάφορες επιτροπές και συμβούλια στην Κύπρο καθώς επίσης και σε διάφορα θεσμικά όργανα της Ε.Ε. που αφορούν τον αγροτικό κόσμο. Είναι επίσης ιδρυτικό μέλος του Συμβουλίου Νέων Αγροτών Κύπρου. Συνεργάζεται με τις άλλες αγροτικές οργανώσεις με μοναδικό σκοπό την συλλογική αντιμετώπιση των αγροτικών προβλημάτων, την προώθηση και επίλυση τους.

Εκ μέρους της Παναγροτικής Ένωσης Κύπρου θα υπογράψει o κ. Χρίστος Παπαπέτρου, Γενικός Γραμματέας της Παναγροτικής Ένωσης Κύπρου.

Παναγροτική Ένωση Κύπρου

2022-04-12T12:00