Αποτελέσματα μοριοδότησης νέων αιτήσεων για σκοπούς επιδόματος ενοικίου, 2022-23

Φοιτητικά Νέα Στέγαση

Η ΥΣΦE ανακοινώνει τα αποτελέσματα μοριοδότησης των νεών αιτήσεων που υποβλήθηκαν για σκοπούς εξασφάλισης επιδόματος ενοικίου, στο πλαίσιο απόφασης του Συμβουλίου να διευρύνει το ποσό της επιδότησης και των αριθμό των δικαιούχων για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023.

Σε συνέχεια της ανακοίνωσης που εκδόθηκε στις 26/9/2022, με τη λήξη της προθεσμίας υποβλήθηκαν συνολικά 106 νέες αιτήσεις.  Αριθμός αιτήσεων κρίνονται ως ελλιπείς, καθώς, παρά τα προσωπικά ηλεκτρονικά μηνύματα που στάλθηκαν επανειλημμένα, δεν επισυνάφθηκαν τα αναγκαία δικαιολογητικά. Θα επιτραπεί στις ελλιπείς αιτήσεις να ολοκληρωθούν αν υποβληθούν τα στοιχεία που λείπουν εντός της προθεσμίας (2 μέρες) των ενστάσεων.

Με βάση την κατάταξη στο νέο κατάλογο, 69 άτομα συγκεντρώνουν 12 μόρια και άνω, συνεπώς είναι δικαιούχοι του επιδόματος ενοικίου σύμφωνα με την απόφαση του Συμβουλίου.

Πατήστε εδώ για να δείτε αναλυτικά τον κατάλογο μοριοδότησης των νέων αιτήσεων.

Τα δικαιούχα άτομα που επιθυμούν να διαμείνουν σε κάποιο από τα διαθέσιμα ξενοδοχεία, παρακαλούμε όπως στείλουν άμεσα ηλεκτρονικό μήνυμα στο housing@cut.ac.cy αναφέροντας ονοματεπώνυμο, αριθμό φοιτητικής ταυτότητας, αριθμό πολιτικής ταυτότητας, ξενοδοχείο για το οποίο ενδιαφέρονται, τύπο δωματίου για το οποίο ενδιαφέρονται και περίοδο για την οποίο ενδιαφέρονται να ενοικιάσουν. Τα διαθέσιμα ξενοδοχεία αναφέρονται στην ανακοίνωση εδώ. Το Γραφείο Στέγασης θα επικοινωνήσει μαζί τους για τα περαιτέρω.

Στο τέλος της βδομάδας θα υπάρξει χωριστή ανακοίνωση για τη διαδικασία υποβολής δικαιολογητικών για να προχωρήσει η καταβολή του επιδόματος.

Καταβολή επιδόματος ενοικίου σε δικαιούχους φοιτητές/τριες

Αύξηση επιδόματος ενοικίου, διεύρυνση αριθμού δικαιούχων και επιλογή ενοικίασης/διαμονής σε ξενοδοχεία της Λεμεσού

Πατήστε εδώ για να δείτε αναλυτικά τον κατάλογο μοριοδότησης των νέων αιτήσεων.