Κατανομή θέσεων για το πρόγραμμα πτυχίου Καλών Τεχνών - Οδηγίες (2021-22)

Φοιτητικά Νέα Σπουδές

Το Υπουργείο Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας ανακοίνωσε τα αποτελέσματα των Εξετάσεων για εισαγωγή στο Τμήμα Καλών Τεχνών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, οι οποίες διεξήχθησαν από την Υπηρεσία Εξετάσεων μεταξύ των ημερομηνιών 30 Ιουνίου και 4 Ιουλίου, 2021.

Πατήστε εδώ για τα αποτελέσματα.

Εγγραφή/Κράτηση θέσης

Όσοι εξασφάλισαν θέση καλούνται να διαβάσουν τις οδηγίες που ισχύουν για όλους τους φοιτητές αναφορικά με την εγγραφή/κράτηση θέσης, για υποβολή αίτησης για φοιτητική εστία, κ.ά. (πατήστε εδώ). Η προθεσμία εγγραφής/αποδοχής θέσης θα ανοίξει από 16 μέχρι 20 Ιουλίου 2021 και η διαδικασία αρχίζει από εδώ.

Προσοχή: για φοιτητική εστία  θα δοθεί η δυνατότητα υποβολής αίτησης το τελευταίο 10ήμερο Ιουλίου με βάση οδηγίες που θα σταλούν.

Η Υπηρεσία Σπουδών και Φοιτητικής Ευημερίας και το Τμήμα Καλών Τεχνών θα οργανώσουν τις επόμενες μέρες εξ αποστάσεως ενημέρωση για τους επιτυχόντες φοιτητές. Σχετική ενημέρωση και σύνδεσμος θα σταλεί τις επόμενες μέρες.

Ειδικές Κατηγορίες / Κενές θέσεις (β΄ κατανομή)

Άτομα που δεν εξασφάλισαν θέση, μπορούν να διεκδικήσουν θέση με ειδικές κατηγορίες ή/και τυχόν κενές θέσεις (β΄ κατανομή). Η προθεσμία είναι 13 με 15 Ιουλίου 2021, πατήστε εδώ και δείτε τις σχετικές διαδικασίες.

Απόφαση Συγκλήτου για Εαρινό Εξάμηνο 2021-22

Πρόγραμμα εγγραφών Εαρινού Εξαμήνου 2021-22

Θέσεις για παρακολούθηση μαθημάτων με περιστασιακή φοίτηση, Εαρινό Εξάμηνο 2021-22

Πατήστε εδώ για τα αποτελέσματα.

Εγγραφή/Κράτηση θέσης

Ειδικές Κατηγορίες / Κενές θέσεις (β΄ κατανομή)