Αφιέρωμα στον Θεόδωρο Τερζόπουλο - Στον Λαβύρινθο: Ο Θεόδωρος Τερζόπουλος συναντά τον Χάινερ Μύλλερ

23 Νοεμβρίου 2023       19:00 -

Το Θέατρο Ριάλτο και η Σχολή Καλών και Εφαρμοσμένων Τεχνών στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) τιμούν τον Θεόδωρο Τερζόπουλο, ένα από τους σημαντικότερους σκηνοθέτες στην ιστορία του παγκόσμιου θεάτρου, με μια σειρά εκδηλώσεων στη Λεμεσό από τις 23 μέχρι τις 27 Νοεμβρίου 2023.

Στις 23 Νοεμβρίου, στις 19:00, με αφορμή την  έκδοση Στον Λαβύρινθο: Ο Θεόδωρος Τερζόπουλος συναντά τον Χάινερ Μύλλερ*,  η κριτικός θεάτρου, Πηνελόπη Χατζηδημητρίου θα μιλήσει για τη διεθνή πορεία του Θεόδωρου Τερζόπουλου που σηματοδοτείται από τις σπουδές του στο Berliner Ensemble και την καθοριστική  γνωριμία του με τον Χάινερ Μύλλερ.

Θα  ακολουθήσει ομιλία του ίδιου με συντονιστή τον Χρήστο Γεωργίου,  Διευθυντή του ΚΚΔΙΘ. Στον ίδιο χώρο θα προβάλλονται βιντεοσκοπημένες παραστάσεις του Θεάτρου Άττις.

2023-11-23T19:00