KXE1

27 Σεπτεμβρίου 2023       16:00 - 18:00

Το εργαστήριο Microsoft Excel για προχωρημένους έχει ως στόχο να ανακαλύψουν οι φοιτητές/τριες προχωρημένες τεχνικές χρήσης του Εxcel, δημιουργώντας επαγγελματικά βιβλία εργασίας και να μάθουν σε βάθος εργαλεία και τεχνικές επεξεργασίας δεδομένων. Επίσης, οι φοιτητές/τριες θα διαχειρίζονται με άνεση μεγάλα σετ δεδομένων, απλοποιώντας τα φύλλα εργασίας τους, με τη χρήση συναρτήσεων, γραφημάτων, τεχνικών αλλά και δημιουργία σύνθετων τύπων. Αυτό το εργαστήριο έχει σχεδιαστεί για φοιτητές/τριες που είναι πρόθυμοι να μάθουν το Microsoft Excel σε βάθος με προϋπόθεση να έχουν ήδη παρακολουθήσει το εργαστήριο Microsoft Excel για αρχάριους.

Εισηγήτρια: Έλενα Παπά

Γλώσσα σεμιναρίου: Ελληνικά