Circular Construction Education based on the Constructionarium Model

Εκπαιδευτικό και πολιτιστικό κέντρο του ΕΤΕΚ

22 Φεβρουαρίου 2023       10:00 - 12:00

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου σε συνεργασία με το Κέντρο Αριστείας CYENS και την Υπάτη Αρμοστεία του Η.Β στην Κύπρο διοργανώνουν την εκδήλωση «Circular Construction Education based on the Constructionarium Model» η οποια θα γίνει στο εκπαιδευτικό και πολιτιστικό κέντρο του ΕΤΕΚ στις 22 Φεβρουαρίου μεταξύ 10:00-12:00.

Το Constructionarium δημιουργήθηκε το 2004 στο Η.Β. ως μια συνεργασία μεταξύ πανεπιστημίων και της οικοδομικής και κατασκευαστικής βιομηχανίας για να εμπλουτίσει τις δεξιότητες φοιτητών Πολιτικής Μηχανικής και Αρχιτεκτονικής και να προετοιμάσει την ένταξη τους στη βιομηχανία μετά την αποφοιτηση τους. Μέσα από την Προβληματοκεντρική μέθοδο διαπαιδαγώγησης που ακολουθείται το Constructionarium έχει επεκταθεί και στην δια βιου μάθηση επαγγελματιών σε νέα καινοτομα υλικά, νέες πρακτικές δόμησης αλλά και την δια βιου μάθηση επαγγελματιών άλλων βιομηχανιων.

Στην εκδήλωση θα μιλήσει η Διευθύντρια του Constructionarium, κ. Julia Stevens, την οποία θα προλογίσει ο Δρ. Στέλιος Γιατρός. Η εκδήλωση θα γίνει στα αγγλικά.

Μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή στον πιο κάτω σύνδεσμο:

Circular Construction Education based on the Constructionarium Model

Μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή στον πιο κάτω σύνδεσμο:

2023-02-22T10:00