Αίθουσα: Εστολά 1, Εργαστήρια Στοάς Λανίτη, ΤΕΠΑΚ

19 Οκτωβρίου 2022       14:00 - 15:30

Το Δίκτυο Ενίσχυσης και Ανάπτυξης της Μάθησης σας προσκαλεί στο πιο πάνω σεμινάριο.

Οι στόχοι του εργαστηρίου Microsoft Excel - Συναρτήσεις  είναι  να δώσει στους φοιτητές/τριες του ΤΕΠΑΚ την εφαρμοσμένη γνώση για να χρησιμοποιούν με άνεση το Excel για ανάλυση δεδομένων. Θα αποκτήσουν πολύτιμη γνώση στην τακτοποίηση δεδομένων χρησιμοποιώντας συναρτήσεις και, στη συνέχεια, να αναλύουν τα δεδομένα χρησιμοποιώντας τεχνικές όπως φιλτράρισμα, ταξινόμηση, γραφήματα και συγκεντρωτικούς πίνακες.

Εισηγήτρια: Η Έλενα Παπά είναι ενταγμένη εκπαιδεύτρια Α στο Κέντρο Γλωσσών και εργάζεται στο ΤΕΠΑΚ από το 2018. Κατέχει δίπλωμα Computer Studies από το Ανώτερο Τεχνολογικό Ινστιτούτο , MBA in Information Technology Management από το University of Leicester UK και MSc in Digital Marketing από το πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφος.

Γλώσσα σεμιναρίου: Ελληνικά

Γλώσσα σεμιναρίου: Ελληνικά