Αμφιθέατρο Πεύκιος Γεωργιάδης

12 Οκτωβρίου 2022       15:30 - 17:00

Ένα ανοιχτό σεμινάριο σε συνεργασία με το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο της Τρουά της Γαλλίας, για την κατανόηση της δύναμης των αποτυχιών χρησιμοποιώντας κριτικές και αναλυτικές δεξιότητες. Γιατί; Στην υπερχείλιση πληροφοριών σχετικά με την επιτυχία, δύσκολα μπορούμε να ορίσουμε ποιες ενέργειες οδηγούν στην επιτυχία. Aυτό δεν ισχύει για τις αποτυχίες. Μια αποτυχία μας δίνει την ευκαιρία να εξετάσουμε σε βάθος τι λειτούργησε και τι όχι, κάνοντάς μας να αισθανόμαστε πιο οικείοι με την ιδέα της αποτυχίας και αυξάνοντας έτσι την αυτοπεποίθηση για την ανάληψη κινδύνου.

Στο πρώτο κ. Rémi Vedani, innovation entrepreneurship officer του Τεχνολογικού Πανεπιστήμιου της Τρουά της Γαλλίας, θα παρουσιάσει τις 15 μεγαλύτερες αποτυχίες των εταιρειών και θα εντοπίσει μαζί με το κοινό τα κοινά σημεία τους.

Στο δεύτερο μέρος της εκδήλωσης, ο κ. Martin Bocken (Συνιδρυτής της Hylight) θα παρουσιάσει τη δική του εμπειρία και πώς οι αποτυχίες του επέτρεψαν να πετύχει τους στόχους του.

Το σεμινάριο συντονίζει και παρουσιάζει η συντονίστρια του Inno – Eut+, κα. Αντωνία Χρίστου.

Η πιο πάνω εκδήλωση πραγματοποιείται στα πλαίσια του EUt+ Limassol Week.

Πότε; Τετάρτη,12 Οκτωβρίου, 3:30μ.μ-5:00μ.μ

Που; Αμφιθέατρο Πεύκιος Γεωργιάδης, Οδός Αθηνών

Αποτυχίες: το κλειδί της επιτυχίας;

Η πιο πάνω εκδήλωση πραγματοποιείται στα πλαίσια του EUt+ Limassol Week.

Πότε; Τετάρτη,12 Οκτωβρίου, 3:30μ.μ-5:00μ.μ

Που; Αμφιθέατρο Πεύκιος Γεωργιάδης, Οδός Αθηνών