Αμφιθέατρο Τάσος Παπαδόπουλος, ΤΕΠΑΚ

03 Ιουνίου 2022       16:30 - 20:00

Ο Junior Achievement Κύπρου (JA Cyprus) συνεχίζοντας τις προσπάθειες για την ενθάρρυνση των επιχειρηματικών ιδεών και της καινοτομίας, διοργανώνει τον Τελικό και Τελετή Βράβευσης του προγράμματος «JA StartUp 2022» την Παρασκευή 3 Ιουνίου 2022 μεταξύ των ωρών 16:30 – 20:00 στο Αμφιθέατρο Τάσος Παπαδόπουλος του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου στη Λεμεσό.

Ο διαγωνισμός αποτελεί την κορύφωση των προσπαθειών πέραν των 200 φοιτητών/τριών, ηλικίας 18-30 ετών. Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης, 10 φιναλίστ από τις 40 φοιτητικές εταιρείες που δημιουργήθηκαν  θα έχουν την ευκαιρία να παρουσιάσουν τις καινοτόμες επιχειρηματικές τους ιδέες και να αξιολογηθούν μέσω συνεντεύξεων από την Κριτική Επιτροπή.

Η νικητήρια ομάδα θα εκπροσωπήσει την Κύπρο στον Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό του JA Europe, GEN-E 2022 που θα διεξαχθεί στις 12 – 15 Ιουλίου και θα φιλοξενείται από το JA Estonia, στο Τάλλιν.

Το πρόγραμμα υποστηρίζεται από την εταιρεία ASBIS και το Ίδρυμα Έρευνας και Καινοτομίας.  Η εκδήλωση πραγματοποιείται υπό την αιγίδα του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου.

Την εκδήλωση θα χαιρετίσει ο Δήμαρχος Λεμεσού, κ. Νίκος Νικολαΐδης και ο Πρύτανης του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, Καθηγητής Παναγιώτης Ζαφείρης.

Δείτε την agenda εδώ.

Δείτε την agenda εδώ.