«Ενίσχυση ∆εξιοτήτων Εκπαίδευσης στη Ψηφιακή Εγγραμματοσύνη Υγείας για τους νοσηλευτές, που εργάζονται με ηλικιωμένα άτομα»

Ξενοδοχείο Poseidonia, Λεμεσός

21 Ιουνίου 2022       09:00 - 15:15

Το Τμήμα Νοσηλευτικής του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) σε συνεργασία με τον Παγκύπριο Σύνδεσμο Νοσηλευτών και Μαιών (ΠΑΣΥΝΜ) σας προσκαλεί να συμμετέχετε στη 2η ημερίδα για την Εγγραμματοσύνη Υγείας.

Το Τμήμα Νοσηλευτικής του ΤΕΠΑΚ συμμετέχει ως συντονιστής του ERASMUS+ προγράμματος, eLily2-RN με τίτλο:

Στο πρόγραμμα συμμετέχουν επίσης:

1) το Κρατικό Πανεπιστήμιο Εφαρμοσμένων Επιστημών Klaipėda (Λιθουανία),

2) το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών (Ελλάδα),

3) το Πανεπιστήμιο Ανθρωπιστικών και Οικονομικών Επιστημών στο Λοντζ (Πολωνία) και

4) το Πανεπιστήμιο της Οστράβα (Τσεχία).

Η ομάδα του τμήματος Νοσηλευτικής του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου,  αποτελείται από τους ∆ρ Ευριδίκη Παπασταύρου, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια, ∆ρ Αντρέα Χαραλάμπους, Αναπληρωτή Καθηγητή, ∆ρ Αρετή Ευθυμίου, ∆ρ Μαρία Καρανικόλα, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια, ∆ρ Μελίνα Ευριπίδου, ∆ρ Θεολογία Τσίτση και κ. Ιωάννα Μενοίκου, υποψήφια διδάκτωρ.

∆ήλωση συμμετοχών: ∆ρ Μελίνα Ευριπίδου τηλ.: 99137406, email: melinaevripidou@outlook.com Κα Ιωάννα Μενοίκου τηλ.: 96568696, email: i.menoikou@euc.ac.cy

Δείτε την πρόσκληση εδώ.

Στο πρόγραμμα συμμετέχουν επίσης:

1) το Κρατικό Πανεπιστήμιο Εφαρμοσμένων Επιστημών Klaipėda (Λιθουανία),

2) το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών (Ελλάδα),

4) το Πανεπιστήμιο της Οστράβα (Τσεχία).

Δείτε την πρόσκληση εδώ.

2022-06-21T09:00