Dissemination Event του έργου Higher Education Curricula Development on the Collaborative Economy in Europe με ακρωνύμιο COLECO

Online Event - Zoom

05 Νοεμβρίου 2021       10:30 - 12:00

Σας προσκαλούμε στο Dissemination Event του έργου Higher Education Curricula Development on the Collaborative Economy in Europe με ακρωνύμιο COLECO το οποίο χρηματοδοτήθηκε από το πρόγραμμα Erasmus+. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά από το ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ (ΤΕΠΑΚ) την Παρασκευή 5 Νοεμβρίου από τις 10:30-12:00 μέσω της πλατφόρμας zoom.

Θέμα:

Το έργο COLECO επικεντρώθηκε στην συνεργατική οικονομία (collaborative economy) και στις πλατφόρμες βραχυχρόνιας διαμονής (peer-to-peer accommodation) στην Ευρώπη (π.χ. Airbnb, Booking.com) και ο σκοπός του ήταν να αναπτύξει δυο μεταπτυχιακά μαθήματα και 2 διαδικτυακά μαθήματα απευθυνόμενα στο ευρύ κοινό με εστίαση την συνεργατική οικονομία και τον τομέα της βραχυχρόνιας διαμονής. Τα αποτελέσματα των δραστηριοτήτων του έργου και οι σχετικές λεπτομέρειες των μαθημάτων θα παρουσιαστούν στην εκδήλωση, όπου θα συμμετάσχουν ακαδημαϊκοί, εκπρόσωποι του Υφυπουργείου Τουρισμού Κύπρου και οικοδεσπότες πλατφόρμων βραχυχρόνιας διαμονής με σκοπό την ανταλλαγή απόψεων.

Η εκδήλωση απευθύνεται σε ερευνητές/τριες, φοιτητές, εργαζομένους στην τουριστική και ξενοδοχειακή βιομηχανία, υπεύθυνους λήψης αποφάσεων, οικοδεσπότες σε πλατφόρμες βραχυχρόνιας διαμονής και το ευρύ κοινό.

Η συμμετοχή στην εκδήλωση είναι δωρεάν. Η εκδήλωση θα διεξαχθεί στην ελληνική γλώσσα.

Για την πρόσκληση και το πρόγραμμα της εκδήλωσης κλικ εδω.

Θέμα:

Για την πρόσκληση και το πρόγραμμα της εκδήλωσης κλικ εδω.

2021-11-05T10:30