Το Πρόβλημα του Χρηματοοικονομικού Αναλφαβητισμού και οι Πολιτικές που Απαιτούνται για την Αντιμετώπισή του

Αμφιθέατρο Κεντρικής Τράπεζας Κύπρου, Λευκωσία

02 Νοεμβρίου 2018       10:30 - 12:45

Το Τμήμα Εμπορίου, Χρηματοοικονομικών και Ναυτιλίας του Τεχνολογικού Πανεπιστήμιου Κύπρου, σε συνεργασία με την Κεντρική Τράπεζα της Κύπρου, σας προσκαλούν στο 2ο Φόρουμ Οικονομικής και Κοινωνικής Πολιτικής με θέμα «Το πρόβλημα του Χρηματοοικονομικού Αναλφαβητισμού και οι πολιτικές που απαιτούνται για την αντιμετώπισή του»

Το φόρουμ είναι ανοικτό στο κοινό. Θα εστιάσει κυρίως σε δράσεις και στη δημιουργία ενός πλαισίου κατευθύνσεων, που θα βοηθήσουν την πολιτεία και θεσμικούς οργανισμούς να θέσουν προτεραιότητες και να χαράξουν πολιτικές για την αντιμετώπιση του Χρηματοοικονομικού Αναλφαβητισμού.

Η εκδήλωση τελεί υπό την αιγίδα της Διοικητού της Κεντρικής Τράπεζας της Κύπρου, κας Χρυστάλλας Γιωρκάτζη.

Πρόσκληση.

Πρόσκληση.