5η Τακτική Γενική Συνέλευση του Σωματείου Ευημερίας Φοιτητών

Νέα-Ανακοινώσεις Στήριξη Φοιτητών

Πραγματοποιήθηκε χθες Τρίτη, 20 Οκτωβρίου και ώρα 11:30 πμ. στο αμφιθέατρο του κτιρίου Τάσσος Παπαδόπουλος του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, η 5η Τακτική Γενική Συνέλευση του Σωματείου Ευημερίας Φοιτητών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου. Στη Συνέλευση παρευρέθηκαν υφιστάμενα μέλη του Σωματείου Ευημερίας Φοιτητών, ενώ νέα μέλη είχαν την ευκαιρία να εγγραφούν στο μητρώο μελών του Σωματείου. Νέα μέλη μπορούν να συνεχίσουν να εγγράφονται στο μητρώο του Σωματείου, έπειτα με επικοινωνία με το Γραφείο Στεγασης και Κοινωνικής Στήριξης και Ευημερίας Φοιτητών της ΥΣΦΜ (τηλ: 25002380 και 25002412).

Ο Πρόεδρος του Σωματείου, κ. Νικόλας Ιορδάνους, παρουσίασε τον απολογισμό της διετίας του απερχόμενου Διοικητικού Συμβουλίου του Σωματείου και ευχαρίστησε όλους τους διαχρονικούς χορηγούς του Σωματείου. Στη συνέχεια, έγινε παρουσίαση της ταμειακής κατάστασης του Σωματείου και έγκριση των οικονομικών καταστάσεων.

Οι εργασίες της Συνέλευσης ολοκληρώθηκαν με την εκλογή των 6 μελών του Διοικητικού Συμβουλίου του Σωματείου. Ουσιαστικά πρόκειται για επανεκλογή των προηγούμενων 6 μελών, τα οποία συνεχίζουν και στην επόμενη διετία το έργο τους.

Το Σωματείο Ευημερίας Φοιτητών ΤΕΠΑΚ ιδρύθηκε και λειτουργεί με Καταστατικό ως μη κερδοσκοπικό σωματείο, στα πλαίσια της πολιτικής του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου για κοινωνικο-οικονομική στήριξη των φοιτητών του.

5η Τακτική Γενική Συνέλευση του Σωματείου Ευημερίας Φοιτητών