Εστία Απολλώνια: υπογραφή συμβολαίων και άλλα θέματα

Φοιτητικά Νέα Στέγαση

Αγαπητοί φοιτητές/ τριες,  ένοικοι των φοιτητικών εστιών ΑPOLLONIA

Σας ενημερώνουμε εκ νέου, ότι η ανέγερση του κτιρίου των φοιτητικών εστιών ΑPOLLONIA της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Κύπρου αναμένεται να ολοκληρωθεί αρχές του Οκτώβριου (μέχρι στιγμής προγγραμματιζόμενη ημερομηνία η 5η Οκτωβρίου/20).

Καταβολή ενοικίου

Σύμφωνα με προγενέστερη ενημέρωση που έχετε λάβει, θα πρέπει να έχετε προχωρήσει σε κατάθεση ποσού ύψους €300 (€250 αναλογούν στην εγγύηση και €50 είναι η προς το παρόν καταβολή ποσού το οποίο θα αφαιρεθεί από το πρώτο σας ενοίκιο το οποίο είναι επίσης €250/ μήνα), στον πιο κάτω τραπεζικό λογαριασμό:

Τράπεζα: RCB Bank

Αρ. Λογαριασμού: 009395001

Swift (BIC): RCBLCY21 (από Κύπρο) / RCBLCY21ΧΧ (από εξωτερικό)

IBAN: CY77 1260 0000 0000 0000 0939 5001

Δικαιούχος:  Apollonia Students Halls Ltd

Βεβαιωθείτε ότι στην απόδειξη κατάθεσης/εμβάσματος θα αναγράφεται το ονοματεπώνυμο καθώς και ο αριθμός της πολιτικής ταυτότητας του/της φοιτητή/τριας.

Υπογραφή Συμβολαίων (ημερομηνίες 21-22/09/2020)

Καλείστε στο Φουαγίε του κτιρίου Ανδρέας Θεμιστοκλέους (πρώην κτίριο Κτηματολογίου) στην οδό Αθηνών για υπογραφή των συμβολαίων σας σύμφωνα με πρόγραμμα, το οποίο θα τηρηθεί σύμφωνα με αλφαβητική σειρά του επωνύμου σας, ως πιο κάτω :

ΔΕΥΤΕΡΑ 21/09/2020

Α-Δ

Ε-Θ

Ι-Μ

ΤΡΙΤΗ 22/09/2020

Ν-Π

Ρ-Υ

Φ-Ω

11:30 πμ-13:00 μμ

Μαζί σας θα πρέπει ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ να προσκομίσετε τυπωμένη την τραπεζική απόδειξη καταβολής του οφειλόμενου σας ποσού, ως πιο πάνω, καθώς σε αντίθετη περίπτωση δεν θα είναι εφικτή η υπογραφή των συμβολαίων σας.

Πατήστε εδώ για αντίγραφο συμβολαίου το οποίο θα κληθείτε να υπογράψετε, σε περίπτωση που θέλετε να το μελετήσετε.

Επανασχεδιασμός υφιστάμενων δρομολογίων της ΕΜΕΛ – Συμπλήρωση ερωτηματολογίου

Είμαστε σε συνεργασία με την ΕΜΕΛ για τον επανασχεδιασμό δύο υφιστάμενων δρομολογίων (αρ. 4 και αρ. προκειμένου να εξυπηρετούν τις ανάγκες των φοιτητών μας που διαμένουν στη φοιτητική εστία Απολλώνια. Θα μας βοηθήσει πολύ αν συμπληρώσετε ένα πολύ σύντομο ερωτηματολόγιο, πατώντας σε αυτό το σύνδεσμο: https://web.cut.ac.cy/limesurvey/index.php/313689?lang=en

Οικονομική Ενίσχυση ύψους 150 ευρώ/ μήνα σε όσους επέλεξαν να διαμείνουν προσωρινά σε ξενοδοχειακές μονάδες

Όσοι δικαιούχοι των φοιτητικών εστιών του κτιρίου ΑPOLLONIA επέλεξαν να διαμείνουν προσωρινά στις ξενοδοχειακές μοναδες τις οποίες έδωσε ως επιλογή το Πανεπιστήμιο, θα ισχύσουν τα πιο κάτω:

Η οικονομική ενίσχυση αφορά το μήνα Σεπτέμβριο/2020.

• Το ύψος της οικονομικής ενίσχυσης ανέρχεται στα 150 ευρώ συνολο και θα καταβληθεί νοουμένου ότι ο φοιτητής/ τρια διέμεινε τουλάχιστον 15 μέρες εντός του Σεπτέμβρη/20.
  • Για να μπορέσει να καλυφθεί η οικονομική ενίσχυση θα πρέπει να προσκομιστούν :

α) τιμολόγιο με τον αριθμό των διανυκτερεύσεων που τιμολόγησε το ξενοδοχείο και β) απόδειξη καταβολής ολόκληρου του τιμολογούμενου ποσού.

Όσοι έχουν ήδη καταβάλει ολόκληρο το ποσό θα μπορούν να προσκομίσουν κατά την υπογραφή του συμβολαίου τους και τα πιο πάνω.

Καθώς ο Σεπτέμβρης δεν έχει παρέλθει ακόμη, η προθεσμία προσκόμισης των πιο πάνω είναι 5/10/2020 ηλεκτρονικα στο . Εκπρόθεσμα αποδεικτικά δεν θα γίνονται δεκτά.

Εστία Απολλώνια: υπογραφή συμβολαίων και άλλα θέματα

Αγαπητοί φοιτητές/ τριες,  ένοικοι των φοιτητικών εστιών ΑPOLLONIA

Καταβολή ενοικίου

Τράπεζα: RCB Bank

Αρ. Λογαριασμού: 009395001

Swift (BIC): RCBLCY21 (από Κύπρο) / RCBLCY21ΧΧ (από εξωτερικό)

IBAN: CY77 1260 0000 0000 0000 0939 5001

Δικαιούχος:  Apollonia Students Halls Ltd

Υπογραφή Συμβολαίων (ημερομηνίες 21-22/09/2020)

ΔΕΥΤΕΡΑ 21/09/2020

Α-Δ

Ε-Θ

Ι-Μ

ΤΡΙΤΗ 22/09/2020

Ν-Π

Ρ-Υ

Φ-Ω

Επανασχεδιασμός υφιστάμενων δρομολογίων της ΕΜΕΛ – Συμπλήρωση ερωτηματολογίου

Η οικονομική ενίσχυση αφορά το μήνα Σεπτέμβριο/2020.