Αιτήσεις για κενές θέσεις (β΄ κατανομή), 2020-21

Σπουδές Φοιτητικά Νέα

Από σήμερα Δευτέρα, 27 Ιουλίου μέχρι και την Τετάρτη, 29 Ιουλίου 2020 γίνονται δεκτές αιτήσεις για τυχόν Κενές θέσεις (β΄ κατανομή), για το ακαδημαϊκό έτος 2020-21.

Δικαίωμα υποβολής αίτησης έχουν όσοι:

• Μπορούν να φοιτήσουν άμεσα το Σεπτέμβρη του 2020 (αν είναι άρρενες πρέπει να ολοκληρώνουν τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις μέχρι τις αρχές Σεπτεμβρίου 2020)*
  • Έχουν παρακαθίσει στις Παγκύπριες Εξετάσεις του 2020 (ή 2019) και πληρούν τις προϋποθέσεις πρόσβασης (πλαίσια πρόσβασης) για τα προγράμματα σπουδών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου στα οποία επιθυμούν να εισαχθούν.

*Όσοι άρρενες θα κάνουν αίτηση για κενές θέσεις θα πρέπει να επισυνάψουν στην αίτηση τους Βεβαίωση Απόλυσης Στρατού ή Βεβαίωση Αναμενόμενης Απόλυσης ή Βεβαίωση Απαλλαγής από την Εθνική Φρουρά.

Οι αιτήσεις και τα δικαιολογητικά υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τους/τις ίδιους/ιες τους/τις υποψήφιους/ιες. Οι υποψήφιοι/ιες μπορούν να δηλώσουν μέχρι τρία προγράμματα προτίμησης. Η διαδικασία γίνεται μέσω της ιστοσελίδας (από εδώ).

Αν για οποιοδήποτε λόγο οι υποψήφιοι αδυνατούν να διεκπεραιώσουν τη διαδικασία από μόνοι τους, μπορούν να επισκεφτούν το Πανεπιστήμιο, αίθουσα 2 στο Κτίριο Τάσσος Παπαδόπουλος από 9:00-14:00, ώστε να λάβουν σχετική καθοδήγηση.

Ανακοίνωση Κατανομής Θέσεων

Οι τελικές αποφάσεις του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου αναμένεται να ανακοινωθούν την πρώτη βδομάδα Αυγούστου. Τα αποτελέσματα θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου και όλοι οι υποψήφιοι θα λάβουν σχετικό ηλεκτρονικό μήνυμα.

Για οποιεσδήποτε πληροφορίες μπορείτε να αποτείνεστε στο Κέντρο Εξυπηρέτησης και Πληροφόρησης του Πανεπιστημίου.

Αιτήσεις για κενές θέσεις (β΄ κατανομή), 2020-21

Δικαίωμα υποβολής αίτησης έχουν όσοι:

Ανακοίνωση Κατανομής Θέσεων