Σχέδιο OP.E.Ν

Με γνώμονα την ανάγκη για την εφαρμογή καινοτόμων και διεπιστημονικών προσεγγίσεων στη μάθηση και την εκπαίδευση, ενημερωθείτε στο παρακάτω βίντεο για το σχέδιο OP.E.Ν - "Ανάπτυξη εργαλείου για την αξιολόγηση της ανάγκης για ψυχολογικές πρώτες βοήθειες σε εφήβους μαθητές", που υλοποιείται στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ KA210-SCH - Small-scale partnerships in school education.

Για την υλοποίηση των δράσεων οι #ΓτΚ συνεργάζονται με το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου @CyprusUniversityTechnology, το Citizens In Power @citizensinpower και την Syncnify @SyncnifyParis προκειμένου να δημιουργήσουν έναν οδηγό για την θεσμοθέτηση μηχανισμών έγκαιρης προειδοποίησης #MHPSS σε σχολικές εγκαταστάσεις αλλά και την καλλιέργεια και ενίσχυση των δεσμών μεταξύ της σχολικής κοινότητας.

Βίντεο: https://www.youtube.com/watch?v=mrUREa8BUXs