Tελική εκδήλωση του προγράμματος BalkanMed INNOVA: Balkan-Mediterranean Centre for Entrepreneurship and Innovation

Το ερευνητικό κέντρο ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ του ΤΕΠΑΚ σας προσκαλεί στις 24 και 25 Σεπτεμβρίου στις 11:00πμ (ώρα Κύπρου), στην τελική εκδήλωση του προγράμματος BalkanMed INNOVA: Balkan-Mediterranean Centre for Entrepreneurship and Innovation η οποία λόγω Covid-19 θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά.

Η τελική εκδήλωση έχει σα στόχο να προάγει τα αποτελέσματα και τα οφέλη του προγράμματος όπως και να ενεργοποιήσει την προώθηση της επιχειρηματικότητας. Διάφοροι ομιλητές θα λάβουν μέρος στην εκδήλωση, όπως οι εκπρόσωποι από τους εταίρους του έργου BalkanMed INNOVA καθώς επίσης και από καινοτόμες επιχειρήσεις και κοινωνικοί φορείς από την ευρύτερη βαλκανική χερσόνησο και συγκεκριμένα από την Κύπρο, την Ελλάδα, τη Βουλγαρία, την Αλβανία, και τη Βόρεια Μακεδονία.

Το έργο BalkanMed INNOVA, το οποίο ξεκίνησε το 2017 με την συμμετοχή του ερευνητικού κέντρου ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ της Σχολής Διοίκησης και Οικονομίας του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, είχε ως σκοπό να υποστηρίξει την επιχειρηματική καινοτομία, μέσα από εκπαιδεύσεις, ανταλλαγή και μεταφορά καινοτόμας γνώσης και εμπειρίας. Επικεφαλής εταίρος του έργου BalkanMed INNOVA ήταν το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων. Το έργο επικεντρώθηκε σε καινοτόμες επιχειρηματικές πρωτοβουλίες νέων ανθρώπων στις χώρες εταίρους και ο στόχος του ήταν η βελτίωση των δυνατοτήτων, η ενδυνάμωση της γνώσης, και η ανταλλαγή προοπτικών στο επιχειρηματικό οικοσύστημα των χωρών-εταίρων του προγράμματος.

Για εγγραφές: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfI9Qd7vTJ1KsrWohnhl_B5rNR3N6qz8S_Sqmo7KtTx6MZlwQ/viewform

Περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη ιστοσελίδα της εκδήλωσης: http://www.balkanmed-innova.eu/index.php/news-events-english-4/final-event?fbclid=IwAR3Vgts6oVrDvU4WcTdUCaPFEgswscrEv3d52_aqWyIuyuc2dRGCDU4QZio

Το έργο συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση και από Εθνικούς Πόρους των χωρών που συμμετέχουν.