Εκπαιδευτική Εξόρμηση στην Κοιλάδα του Ποταμού Έζουσα

Αθλητισμός Φοιτητικά Νέα

Το Αθλητικό Τμήμα σε συνεργασία με  το  Terra Cypria Κυπριακό Ίδρυμα Προστασίας του Περιβάλλοντος διοργανώνει την  5η  Εκπαιδευτική Εξόρμηση στην Κοιλάδα του Ποταμού Έζουσα.

Σάββατο, 8 Φεβρουαρίου 2020

Πατήστε εδώ για δήλωση συμμετοχής

8.30    Αναχώρηση από τη Λεμεσό.

9.30  Άφιξη στο  Κέντρο Περιβαλλοντικής  Ενημέρωσης της Επισκοπής Πάφου(ΚΠΕΕΠ) και  παρακολούθηση  ταινίας μικρής  διάρκειας  για το Κέντρο.  Ξενάγηση στο Κέντρο.

11.00  Πεζοπορία κατά μήκος της  Κοιλάδα του Ποταμού Έζουσα και ενημέρωση για τη σημασία της περιοχής.

13.30  Ξενάγηση στο Οινοποιείο της περιοχής/ γευσιγνωσία κρασιών/ Δυνατότητα αγοράς κρασιών σε προνομιακές τιμές.

14.00   Φαγητό σε κοντινή ταβέρνα.  (βλέπε υποσημείωση)

15.30  Αναχώρηση για Λεμεσό

Το Αθλητικό Τμήμα θα καλύψει:

• λεωφορείο από και προς
  • κόστος για είσοδο στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Ενημέρωσης σε φοιτητές και  Προσωπικό του Πανεπιστημίου.
  • 50% του κόστους του φαγητού ΜΟΝΟ για τους φοιτητές του Πανεπιστημίου. (Το φαγητό θα προσφερθεί σε μπουφέ . Κόστος 12 ευρώ ανά άτομο. Θα προσφερθεί δωρεάν ένα αναψυκτικό ή νερό στον κάθε ένα. Οτιδήποτε άλλο ποτό χρεώνεται έξτρα ).

Ελάχιστος αριθμός συμμετεχόντων 30 άτομα

Θα τηρηθεί σειρά  προτεραιότητας  (προτεραιότητα έχουν οι φοιτητές )

Η εκδρομή δύναται να ακυρωθεί και για λόγους καιρικών συνθηκών.

Προθεσμία υποβολής δήλωσης συμμετοχής / Τετάρτη   5/2/2020 και ώρα 13:00

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Τα άτομα τα οποία δηλώσουν συμμετοχή έχουν δικαίωμα ακύρωσης, το αργότερο 48 ώρες πριν την ημέρα της εκδρομής. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση ο δηλώσας επιβαρύνεται όλα τα έξοδα της εκδρομής τα οποία τον αφορούν και του αναλογούν.