Υπογραφή Πρωτοκόλλου Συνεργασίας μεταξύ Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου και Κέντρου Παραγωγικότητας Κύπρου

Το Κέντρο Παραγωγικότητας Κύπρου και το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου επισημοποίησαν την πρόθεση τους για στενότερη συνεργασία με την υπογραφή πρωτοκόλλου συνεργασίας. Τη σχετική συμφωνία υπέγραψαν στις 29 Σεπτεμβρίου 2017 ο Πρύτανης του ΤΕΠΑΚ Καθηγητής Ανδρέας Αναγιωτός και ο Διευθυντής του ΚΕΠΑ κ. Ντίνος Καθητζιώτης.

Της υπογραφής του πρωτόκολλου προηγήθηκε συνάντηση μεταξύ εκπροσώπων των δυο πλευρών όπου συζητήθηκαν εκτενώς θέματα που αφορούν την ενίσχυση της εργοδοτησιμότητας των φοιτητών του Πανεπιστημίου μέσω προγραμμάτων επιπλέον επιμόρφωσης και εξειδίκευσης καθώς και άλλες επιστημονικές και εκπαιδευτικές δραστηριότητες που σχετίζονται με θέματα Επιχειρηματικότητας, Καινοτομίας, και διαγωνισμών δεξιοτήτων.

Στη συνάντηση συνόδευαν τον κ. Καθητζιώτη ο Προϊστάμενος του Μεσογειακού Ινστιτούτου Διεύθυνσης Ανώτερος Λειτουργός Παραγωγικότητας κ. Άκης Νικολαΐδης και ο Συντονιστής του Τομέα Τεχνικής Επαγγελματικής Κατάρτισης Λειτουργός Παραγωγικότητας Α΄ Δρ Γεώργιος Χωραττάς. Εκ μέρους του Πανεπιστημίου παρευρέθηκαν ο Πρύτανης Καθηγητής Ανδρέας Αναγιωτός, ο Κοσμήτορας της Σχολής Μηχανικής και Τεχνολογίας Καθηγητής Φαίδων Κυριακίδης, ο Διευθυντής Διοίκησης και Οικονομικών Δρ Κώστας Χόππας, και οι Λειτουργοί των Γραφείων Διεθνών Σχέσεων και Διασύνδεσης Διονύσης Καζαμίας και Γιώργος Κόκου.