Τελετή Λήξης Ελεύθερου Πανεπιστημίου Δήμου Αμμοχώστου

Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα, 23 Μαΐου 2016, η 12η και τελευταία Διάλεξη του Ελεύθερου Πανεπιστήμιου του Δήμου Αμμοχώστου, στη Λεμεσό. Το θέμα της Διάλεξης ήταν «Οι γραμμές διασχίζουν το μέλλον», το οποίο ανέπτυξε ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Κύπρου, Καθηγητής Κωνσταντίνος Χριστοφίδης.

Την εκδήλωση φιλοξένησε το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου, όπου εκ μέρους του παρέστη ο Δρ. Βασίλης Πρωτοπαπάς, Προϊστάμενος της Υπηρεσίας Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας, ο οποίος συντόνισε την εκδήλωση.

Με το τέλος της διάλεξης ακολούθησε η Τελετή Λήξης του 12ου Χρόνου Διαλέξεων του Ελεύθερου Πανεπιστημίου Δήμου Αμμοχώστου στη Λεμεσό κατά την οποία απονεμήθηκαν τα πιστοποιητικά παρακολούθησης στους συμμετέχοντες.