Ημερίδα Ecowinery

Πρόσκληση:

Το έργο EcoWinery (https://sustagric.weebly.com/ecowinery.html) με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλεί στην επιστημονική ημερίδα με τίτλο: Οικο-καινοτομία για παραγωγή κρασιού χαμηλού περιβαλλοντικού αποτυπώματος.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 3/12/2019 (9.30-13.30), στο ΤΕΠΑΚ, στη Λεμεσό και ανάμεσα στα θέματα που θα παρουσιαστούν είναι

• η γεωργία χαμηλών εισροών
  • το περιβαλλοντικό αποτύπωμα του κρασιού
  • η αποθήκευση άνθρακα στο έδαφος
  • ο χαρακτηρισμός και αξιολόγηση γηγενών ποικιλιών αμπέλου
  • η προώθηση προϊόντων χαμηλού περιβαλλοντικού αποτυπώματος και
  • η διαχείριση εισροών και ενέργειας στα οινοποιεία

Επισυνάπτεται το πρόγραμμα, πληροφορίες για το έργο και στοιχεία επικοινωνίας για πληροφορίες και εγγραφές.

Ημερίδα Ecowinery

Faculty Activity Report 2016-2018

Ετήσια Διάλεξη της Σχολής Γεωτεχνικών Επιστημών και Διαχείρισης Περιβάλλοντος του ΤΕΠΑΚ με τον Καθηγητή Paul Ekins

Πρόσκληση:

• η γεωργία χαμηλών εισροών