Κατ αουτ Εξπο 2019

Την Παρασκευή 7 Ιουνίου τελέστηκαν με επιτυχία και αξιοσημείωτη προσέλευση κοινού τα εγκαίνια της ετήσιας έκθεσης με έργα των τελειόφοιτων του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, Κάτ Άουτ έξπο 2019, η οποία διήρκεσε μέχρι την Κυριακή 9 Ιουνίου, στην αίθουσα “Μ”, στο Παλιό Λιμάνι Λεμεσού.

Στα εγκαίνια της έκθεσης συμμετείχε ο Πρύτανης του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, Δρ Ανδρέας Αναγιωτός, ο οποίος τίμησε τους/τις αριστούχους φοιτητές/τριες στην ειδική τελετή βράβευσης που ακολούθησε. Οι πρωτεύσαντες/σασες φοιτητές/τριες ανά έτος σπουδών είναι οι ακόλουθοι/ες:

Πρώτο έτος σπουδών: Παρασκευάς Κωνσταντίνου, κατεύθυνση Πολυμέσων και Φωτεινή Συμεού, κατεύθυνση Γραφικών Τεχνών.

Δεύτερο έτος σπουδών: Αντώνης Θεοδοσίου, κατεύθυνση Πολυμέσων και Αναστασία Μελανδίνου, κατεύθυνση Γραφικών Τεχνών.

Τρίτο έτος σπουδών: Ανδρέας Κίτση, κατεύθυνση Πολυμέσων και Ανδρέας Παναγή, κατεύθυνση Γραφικών Τεχνών.

Τέταρτο έτος σπουδών: Ήσα Αμαλία Μιχαήλ, κατεύθυνση Πολυμέσων και Μυροφόρα Αλεξάνδρου, κατεύθυνση Γραφικών Τεχνών.

Επίσης με Βραβείο Αριστείας για την υψηλότερη επίδοση κατά τη διάρκεια ολόκληρου του τεταρτοετούς προπτυχιακού Προγράμματος, βραβεύτηκαν οι Ήσα Αμαλία Μιχαήλ από την κατεύθυνση Πολυμέσων και Μυροφόρα Αλεξάνδρου από την κατεύθυνση Γραφικών Τεχνών. Τα δυο αυτά βραβεία αριστείας συνοδεύτηκαν από χρηματικό βραβείο, χορηγία του Γιώτη Κυριάκου, The Copy Shop.

Κατ αουτ Εξπο 2019