Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου, Κτήριο Τάσσος Παπαδόπουλος

28 Νοεμβρίου 2021       10:00 - 15:00

Προσκαλείστε στην εκδήλωση με θέμα

"Οι Νέοι απέναντι στην παραπληροφόρηση: Δράσεις στην Κύπρο από και για μαθητές και νέους".

ΚΥΡΙΑΚΗ, 28 Νοεμβρίου 2021 από τις 10:00 ως τις 15:00.

Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου [Κτήριο Τάσσος Παπαδόπουλος, Λεμεσός]

Πληροφορίες και εγγραφές https://medialiteracy.cut.ac.cy/fightingmisinformation

Η εκδήλωση διοργανώνεται από το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου,  το Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου και το Συμβούλιο Νεολαίας Κύπρου, με την υποστήριξη της πρεσβείας των ΗΠΑ στην Κύπρο.

Η συνάντηση είναι ανοικτή στο κοινό και κυρίως σε μαθητές από 12 ετών και άνω, σε νέους και εφήβους, στην εκπαιδευτική κοινότητα και γονείς, σε οργανώσεις νεολαίας και δημοσιογράφους, οι οποίοι θα συμμετέχουν σε εργαστήρια και συζητήσεις. Η δράση ακολουθεί πιστά τα υγειονομικά πρωτόκολλα και τις αποφάσεις της Συγκλήτου του ΤΕΠΑΚ, δηλ. επιτρέπεται η συμμετοχή μόνο σε άτομα άνω των 12 ετών και με safe pass, εμβολιασμένα με 2 δόσεις ή να έχουν νοσήσει με κορονοϊό τους τελευταίους έξι μήνες.

Για περισσότερες πληροφορίες κλικ εδώ.

Προσκαλείστε στην εκδήλωση με θέμα

ΚΥΡΙΑΚΗ, 28 Νοεμβρίου 2021 από τις 10:00 ως τις 15:00.

Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου [Κτήριο Τάσσος Παπαδόπουλος, Λεμεσός]

Πληροφορίες και εγγραφές https://medialiteracy.cut.ac.cy/fightingmisinformation

Για περισσότερες πληροφορίες κλικ εδώ.

2021-11-28T10:00