Ανακοίνωση Συμβουλίου Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου για αποτελέσματα Παγκύπριων Εξετάσεων

Το Συμβούλιο του Πανεπιστημίου εκφράζει τα θερμά του συγχαρητήρια προς όλους τους επιτυχόντες μαθητές που έχουν εξασφαλίσει θέση στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου μέσω των Παγκύπριων Εξετάσεων. Κάθε νέα χρονιά που το Πανεπιστήμιο μας υποδέχεται καινούριους φοιτητές, είναι μια ξεχωριστή στιγμή χαράς και υπερηφάνειας για την Πανεπιστημιακή Κοινότητα. Οι ψηλές βαθμολογίες πρόσβασης των μαθητών στα προπτυχιακά προγράμματα σπουδών, μαρτυρούν τον μεγάλο ανταγωνισμό για μια θέση στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου. Η προσέλκυση των άριστων μαθητών αποτελεί μεγάλη τιμή για τα Ακαδημαϊκά Μέλη του Πανεπιστημίου μας και συνάμα εναποθέτει μεγάλη ευθύνη στους ώμους τους για παροχή ακόμα πιο υψηλού επιπέδου εκπαίδευσης και φοιτητικής εμπειρίας.

Το Συμβούλιο επιθυμεί να καλωσορίσει τους νέους φοιτητές στην οικογένεια του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου και να τους καλέσει στην προγραμματισμένη ημέρα ενημέρωσης «Welcome Day», την Παρασκευή, 7 Ιουλίου 2017, και ώρα 10:00πμ στο κτίριο «Τάσσος Παπαδόπουλος» (Θέμιδος και Ιφιγενείας γωνία, Λεμεσός). Εκεί θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν καλύτερα το πρόγραμμα σπουδών του Τμήματος στο οποίο εξασφάλισαν θέση, να λάβουν πληροφορίες για τη φοιτητική ζωή, για θέματα στέγασης καθώς επίσης και για τις υποδομές του Πανεπιστημίου.

Εκ μέρους του Συμβουλίου
Δρ Πανίκος Φιλίππου
Πρόεδρος

Σημ.: Όσοι μαθητές δεν κατέστη δυνατό να εξασφαλίσουν μια θέση στα προγράμματα σπουδών του Πανεπιστημίου, μπορούν να κάνουν αίτηση μέσω της διαδικασίας για κενές θέσεις. Περισσότερες πληροφορίες υπάρχουν στην ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου στο www.cut.ac.cy/studies.