Σωματείο Φίλοι του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου - Ετήσια (Εκλογική) Γενική Συνέλευση

Το Σωματείο ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΤΕΠΑΚ ανακοινώνει ότι η Ετήσια Γενική Συνέλευση των μελών του θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2017 ώρα 6μμ στην αίθουσα αρ 6 του κτηρίου Τάσσος Παπαδόπουλος του Πανεπιστημίου στη γωνία των οδών Θέμιδος και Ιφιγένειας στη Λεμεσό.

Η Γενική Συνέλευση είναι ανοικτή να την παρακολουθήσουν φίλοι του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου, που δεν είναι απαραίτητα μέλη του Σωματείου. Επίσης, στο περιθώριο της Γενικής Συνέλευσης, το Σωματείο θα δέχεται αιτήσεις για εγγραφή στο μητρώο των μελών του Σωματείου.

Τα μέλη του Σωματείου θα έχουν την ευκαιρία να συναντήσουν τον Πρόεδρο του Συμβουλίου του Πανεπιστημίου Στάθη Παπαδάκη, τον Πρύτανη Καθηγητή Ανδρέα Αναγιωτό και άλλους αξιωματούχους του Πανεπιστημίου.

Αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον η ομιλία του Πρύτανη Ανδρέα Αναγιωτού με την οποία θα κατατοπιστούν τα μέλη για την πρόοδο αλλά και για τα προβλήματα του ΤΕΠΑΚ και για τους μελλοντικούς στόχους του.

Θα ακολουθήσει ανταλλαγή απόψεων και συζήτηση επί των θεμάτων που απασχολούν το Πανεπιστήμιο αλλά και των ανησυχιών των μελών του Σωματείου.

Η δεξίωση που θα ακολουθήσει θα δώσει την ευκαιρία στα μέλη του Σωματείου να συναντηθούν αλλά και να μιλήσουν με τους καλεσμένους.

1. Προσευχή και χαιρετισμός από τον Πανιερώτατο Μητροπολίτη Λεμεσού κκ Αθανάσιο
  2. Χαιρετισμός από τον Πρόεδρο Συμβουλίου ΤΕΠΑΚ Στάθη Παπαδάκη
  3. Χαιρετισμός-ομιλία από τον Πρύτανη του ΤΕΠΑΚ Καθηγητή Ανδρέα Αναγιωτό
  4. Έκθεση πεπραγμένων από τον απερχόμενο Πρόεδρο του ΔΣ Άργη Μάρκαρη