Πρόσκληση στη Δημόσια Διαβούλευση για το Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας για την Λεμεσό

Ο βιώσιμος τρόπος ζωής, η βελτίωση ποιότητας της ζωής και η εξοικονόμηση ενέργειας, αποκτούν όλο και μεγαλύτερη σημασία. Το Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας για τη Λεμεσό περιλαμβάνει μέτρα και πολιτικές για την αύξηση της χρήσης βιώσιμων μέσων μεταφοράς (περπάτημα, ποδηλασία, δημόσιες μεταφορές) με στόχο να γίνει η πόλη πιο ελκυστική, ασφαλής και φιλική προς το περιβάλλον για όλους τους κατοίκους της.

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου είναι εμπλεκόμενος φορέας στο Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας για τη Λεμεσό

Για περισσότερες πληροφορίες σας προσκαλούμε στην 5η και τελευταία Δημόσια Διαβούλευση για το Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας για την Λεμεσό που θα γίνει στις 30 Μαίου, στις 5 το απόγευμα στο Κτήριο Τάσσος Παπαδόπουλος του ΤΕΠΑΚ.

Πρόσκληση - Αντζέντα