Τελετή Βράβευσης των Αριστούχων Φοιτητών της Σχολής Επιστημών Υγείας ΤΕΠΑΚ

Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία την Τρίτη 27 Ιουνίου 2017, η Τελετή Βράβευσης των Αριστούχων Φοιτητών της Σχολής Επιστημών Υγείας του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου της Ακαδημαϊκής χρονιάς 2016/2017. Σύσσωμη η ακαδημαϊκή κοινότητα και των τριών Τμημάτων καθώς και ο Κοσμήτορας της Σχολής, έδωσαν το παρών τους στο κτήριο Τάσσος Παπαδόπουλος, για να τιμήσουν τους αριστούχους φοιτητές τους. Δόθηκαν χρηματικά βραβεία καθώς και Πιστοποιητικό Πρωτεύσαντα. Τόσο οι φοιτητές όσο και οι παρευρεθέντες προσκεκλημένοι εξέφρασαν την ευχαρίστηση και ικανοποίηση τους από την εκδήλωση.

Σύντομους χαιρετισμούς προς τους αριστούχους φοιτητές και τους γονείς και φίλους τους, απηυθύναν ο Κοσμήτορας της Σχολής Επ. Υγείας Αν. Καθ. Κωνσταντίνος Μακρής, η Πρόεδρος του Τμήματος Νοσηλευτικής, Καθ. Ευριδίκη Παπασταύρου καθώς και η Πρόεδρος του Τμήματος Επιστημών Αποκατάστασης Αν. Καθ. Κάκια Πετεινού.

Ακολούθησαν ομιλίες από τις Πρωτεύσαντες Απόφοιτες των Τμημάτων.

Νοσηλευτικής, Παπαγεωργίου Χριστίνα
Επιστημών Αποκατάστασης, Πολυκάρπου Άντρια

Διεθνές Ινστιτούτο Κύπρου για την Περιβαλλοντική και Δημόσια Υγεία, Μεταπτυχιακή φοιτήτρια Αντριάνα Τηλλ
Αναλυτικά βραβεύτηκαν:

Τμήμα Νοσηλευτικής:
Α΄ Βραβείο Αριστείας για την Ακαδημαϊκή Επίδοση και το Ήθος στην απόφοιτο φοιτήτρια, Παπαγεωργίου Χριστίνα
Β΄ Βραβείο Αριστείας για την Ακαδημαϊκή Επίδοση και το Ήθος στην απόφοιτο φοιτήτρια, Παντελή Προδρομούλα
Γ΄ Βραβείο Αριστείας για την Ακαδημαϊκή Επίδοση και το Ήθος στον απόφοιτο φοιτητή, Θρασυβούλου Άριστο
Α΄ Βραβείο Αριστείας για την Ακαδημαϊκή Επίδοση και το Ήθος στη φοιτήτρια του 3ου έτους, Χρυσού Στέλλα
Α΄ Βραβείο Αριστείας για την Ακαδημαϊκή Επίδοση και το Ήθος στη φοιτήτρια του 2ου έτους, Χαρίτου Μαρία
Α΄ Βραβείο Αριστείας για την Ακαδημαϊκή Επίδοση και το Ήθος στη φοιτήτρια του 1ου έτους, Μιχαήλ Χριστίνα

Τμήμα Επιστημών Αποκατάστασης:
Α΄ Βραβείο Αριστείας για την Ακαδημαϊκή Επίδοση και το Ήθος στην απόφοιτο φοιτήτρια, Πολυκάρπου Άντρια
Β΄ Βραβείο Αριστείας για την Ακαδημαϊκή Επίδοση και το Ήθος στην απόφοιτο φοιτήτρια, Ιωάννου Μέλανη
Γ΄ Βραβείο Αριστείας για την Ακαδημαϊκή Επίδοση και το Ήθος στην απόφοιτο φοιτήτρια, Σταύρου Θεοδώρα
Α΄ Βραβείο Αριστείας για την Ακαδημαϊκή Επίδοση και το Ήθος στη φοιτήτρια του 3ου έτους, Παπαϊωάννου Παναγιώτα
Α΄ Βραβείο Αριστείας για την Ακαδημαϊκή Επίδοση και το Ήθος στη φοιτήτρια του 2ου έτους, Σιμονίδου Μαρία
Α΄ Βραβείο Αριστείας για την Ακαδημαϊκή Επίδοση και το Ήθος στη φοιτήτρια του 1ου έτους, Κωνσταντίνου Ευδοκία

Διεθνές Ινστιτούτο Κύπρου για την Περιβαλλοντική και Δημόσια Υγεία:
Α΄ Βραβείο Αριστείας για την Ακαδημαϊκή Επίδοση και το Ήθος στην απόφοιτο Μεταπτυχιακή φοιτήτρια, του Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Επιδημιολογία & Βιοστατιστική» Αντριάνα Τηλλ, η οποία συγκέντρωσε την υψηλότερη βαθμολογία από τους αποφοίτους όλων των ετών, στα δύο εν ενεργεία μεταπτυχιακά προγράμματα.

Ακολούθησε δεξίωση.