Ενίσχυση του Σωματείου Ευημερίας Φοιτητών του ΤΕΠΑΚ από το ΕΒΕ Λεμεσού

Ο κύριος Κώστας Γαλαταριώτης, πρόεδρος του ΕΒΕ Λεμεσού, παρέδωσε εκ μέρους του Επιμελητηρίου επιταγή ύψους €2000 ευρώ για οικονομική ενίσχυση του έργου του Σωματείου Ευημερίας Φοιτητών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου για το 2017.Είναι η δεύτερη συνεχή χρονιά που το Επαρχιακό Εμπορικό Επιμελητήριο Λεμεσού προβαίνει σε αυτή την αξιέπαινη πράξη.

Την επιταγή παρέλαβε ο Πρόεδρος του Σωματείου Ευημερίας Φοιτητών κ. Νικόλας Ιορδάνους.

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου καθώς και το Σωματείο Ευημερίας Φοιτητών του Πανεπιστημίου, ευχαριστούν θερμά το Εμπορικό Βιομηχανικό Επιμελητήριο Λεμεσού για την ευγενή του χορηγία.

Το Σωματείο Ευημερίας Φοιτητών είναι εγγεγραμμένο φιλανθρωπικό ίδρυμα. Λειτουργεί από το 2009 και μόνο κατά το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017 έχει ενισχύσει οικονομικά 320 φοιτητές με το συνολικό ποσό των 110 χιλιάδων ευρώ.