Κλήρου Ατόβρυση Running Challenge

Αθλητισμός Φοιτητικά Νέα Φοιτητική Ζωή

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο και το Σωματείο Δρομέων ΕΥ ΖΗΝ θα συμμετάσχουν οργανωμένα, όπως και πέρσι, στον 7ο αγώνα Κλήρου Ατόβρυση Challenge.

Η εκδήλωση θα διεξαχθεί την Κυριακή 15 Απριλίου 2018, με εκκίνηση και τερματισμό την κεντρική πλατεία της Κλήρου και θα περιλαμβάνει τα εξής αγωνίσματα (ώρα έναρξης):

• 09:00 πμ: Ποδηλατικός αγώνας 12 χλμ (δικαίωμα συμμετοχής 10 ευρώ)
  • 09:15 πμ: Ποδηλατικός αγώνας 4 χλμ (δωρεάν συμμετοχή)
  • 10:05 πμ: Παιδικός αγώνας δρόμου 400 μ (δωρεάν συμμετοχή)
  • 10:15 πμ: Αγώνας ανωμάλου δρόμου 12 χλμ, τρέξιμο για άτομα 18 ετών και άνω (δικαίωμα συμμετοχής 10 ευρώ)
  • 10:25 πμ: Αγώνας ανωμάλου δρόμου 4 χλμ, τρέξιμο για άτομα 15 ετών και άνω (δικαίωμα συμμετοχής 5 ευρώ)
  • 10:30 πμ: Περπάτημα υγείας με τη Europa Donna (δωρεάν συμμετοχή).

Ο αγώνας στοχεύει στην προώθηση του αθλητισμού αναψυχής σε όλη την κοινωνία και σε όλες τις ηλικίες, ενώ έχει παράλληλα και φιλανθρωπικό σκοπό. Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να ενισχύσουν οικονομικά το έργο του ιδρύματος Europa Donna.

Διοργανώνεται από το σωματείο δρομέων Δρό.Με.Α Racing και το Κοινοτικό Συμβούλιο Κλήρου.

Καθ’ όλη την διάρκεια της εκδήλωσης το Κοινοτικό Συμβούλιο Κλήρου θα προσφέρει δωρεάν ποικιλία εδεσμάτων στους παρευρισκόμενους.

Αναλόγως ενδιαφέροντος, θα δρομολογηθεί λεωφορείο που θα αναχωρήσει από τον Άγ. Γεώργιο Χαβούζας στις 7:45 πμ.

Για δηλώσεις συμμετοχής, μέχρι τις 4 Απριλίου, στο https://docs.google.com/forms/d/1WpglIpNUmdeVa02O2yXfwIgf6fd2IvJrndDBVUyVhu0/edit

Για πληροφορίες, στο Γραφείο Αθλητισμού του Πανεπιστημίου, κύριο Χ΄Νικόλα Κώστα 25 002109